Genel

TET 2022 Yılı İhracat Onur Listesi’nde 140.SIRADAYIZ!

Elektrik ve Elektronik İhracatçılar Birliği (TET) tarafından 2022 Yılı İhracat Onur Listesi’nde 140. Sıradan yerimizi almış bulunuyoruz.

“Türkiye’ye ve Dünya’ya üretiyoruz…” sloganı ile çıktığımız bu yolda, kalitemizi Dünya standartlarına taşımak üzere aldığımız tüm aksiyonlar, üretim faaliyetlerine yaptığımız yatırım, satış ve pazarlama faaliyetlerimiz, alanında uzman kadromuz ve tüm ARGE çalışmalarımız neticesinde, 2022 Yılı İhracat Onur Listesi’nde yerimizi aldık.

 

Genel

Ticari Ürünlerimiz

Çetinkaya Pano olarak ürettiğimiz her bir ürünün yanı sıra, distribütörü olduğumuz markalarımız ile sizlere çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz.

Ticari ürünlerimizin arasında, LEGRAND, GEWISS, BTICHINO ve KONDAŞ olarak, dünyanın sayılı markaları yer almaktadır.

Ürünlere ulaşmak ve fiyat bilgisi almak için bizlerle iletişim numaralarımızdan iletişime geçebilirsiniz.


” ”


” ”


” ”

Genel

Legrand Başarı Ödülleri Çetinkaya’ya…

Legrand 2022 Yılı En Yüksek Ciro Ödülü Çetinkaya’nın Oldu.

Çetinkaya Pano kurulduğu günden bu yana elektrik sektöründe öncü firmalar olma yolunda devam etmektedir. Bu kapsamda ARGE yatırımlarına önem verip, yeni ve inovatif ürünlerini müşterilerin beğenisine sunmaktadır.

Çetinkaya Pano olarak ürettiğimiz ürünler, Plastik Ürün Grubumuz, Metal Ürün Grubumuz, İklimlendirme Ürünleri, Pano İçi Sarf Malzemeleri, Ofis Çözümleri, Kablo Kanalları, Etanj Armatürler ve Regülatör-Trafo ürünleridir.

Ürettiğimiz ürünlerin yanı sıra Legrand ürünleri de ürün listemizde yer almaktadır. Uzun yıllardır güvenle süren bu iş ortaklığı neticesinde, Legrand’ın resmi distribütörü olduğumuz ürünleri kullanıcılarımız ile buluşturuyoruz.

 

Her sene olduğu gibi 2022 yılı içerisinde de Legrand 2022 En Yüksek Ciro Ödülü’nü Çetinkaya Pano’ya vermiştir.

Legrand’ın ürün gruplarını detaylı olarak incelemek ve satışını yapmakta olduğumuz ürünler hakkında bilgi almak için, bizlere ulaşabilir ya da tıklayınız web sitesi üzerinden inceleyebilirsiniz.

Genel

WIN EURASIA 2023 Fuarı Sona Erdi.

07-10 Haziran 2023 tarihleri arasında İFM ‘de düzenlenen WIN EURASIA Fuarı Sona erdi. İlk günden son güne kadar oldukça yoğun geçen, katılımın hayli fazla olduğu fuarımızda sergilemiş olduğumuz A Serisi Ürünlerimiz, Regülatörler ve yeni ürünlerimiz oldukça dikkat çekti.

Win Eurasia fuarında  Çetinkaya Pano ve Çetinkaya Regülatör olarak 2 markamızla katılım gösterdik.

Çetinkaya Pano standımızda, A Serisi ürünlerimiz yer aldı. Bunlardan ilki Modüler olarak üretilen Dikili Tip Panolarımız oldu. Bunun yanı sıra, Etanj Metal Panolarımız, Bombe Camlı Sıva Altı ve Sıva Üstü Panolarımız, Metal Klemens Kutularımız, Kumanda Masalarımız, Abs panolarımız, yeni üretimimizden biri olan kullanıcı dostu yeni ürünümüz; CPBenefit Serisi Sigorta Kutularımız ve Metal Kombinasyon Kutularımız stantta yerini aldı. Ürün çeşitliliğini arttırdığımız daire içi kombine dağıtım panoları, ABS şantiye panoları, kombinasyon kutularını da standımızda sergiledik.

 

 

Fuar süresince ürünlere ve standımıza ilgi oldukça fazlaydı. Fuar vesilesi ile müşterilerimize yeni ürünlerimizi tanıtma ve ilişkilerimizi geliştirme noktasında faydalı sonuçlar aldık.
Çetinkaya Regülatör standımızda ise, kasaları yenilenen Mikroişlemcili Voltaj Regülatörlerimiz, Statik Regülatörler, Trafolar, Havuz Trafoları, Kombi Regülatörlerimiz, Upsler ve kendi üretimimiz olan varyaklar oldukça ilgi gördü. Yurt içinden ve Yurt Dışından pek çok ziyaretçiyi 4 gün boyunca ağırlayarak firmamızı müşterilerimize tanıtmanın mutluluğu ile fuarımızı sonlandırdık.

 

Fuar süresince, ziyaretçilerimize hem yeni ürünlerimizi tanıtma hem de görüşme fırsatı yakaladığımız bu fuarda bizleri ziyaret eden tüm katılımcılara ve standımızı temsilen emek sarf eden tüm ekibimize teşekkür ederiz.

Genel

2. ELECTRICTY &LIGHTING EXPORT MEETING SONA ERDİ!

2. ELECTRICTY &LIGHTING EXPORT MEETING SONA ERDİ!

Antalya Belek Pine Beach Hotel’de düzenlenen, İhracat görüşmeleri 22-25 Mayıs arasında gerçekleşti.

Çetinkaya Pano olarak, ihracat ekibimiz ile beraber bizler de standımızda yer aldık. Görüşmelerin ilk gününden, son gününe kadar geçen bu süreçte müşterilerimize yeni ürünlerimizi, hedeflerimizi ve gelecekte planladığımız yol haritamızı görüştük.

 

 

Oldukça yoğun ilgi ile geçen bu etkinlik, açılış konuşması ile beraber 22 Mayıs günü start verdi. 5. Stantta Çetinkaya Pano olarak, sergilediğimiz ürünlerimiz ve ihracat ekibimizle beraber müşterilerimizi ve gelen misafirlerimizi ağırladık.

23 Mayıs günü son bulan görüşmeler neticesinde İGEPAR katılım ödülleri takdimi ile beraber fuarımızı sonlandırdık ve müşterilerimizi uğurladık.

Gelecek Fuarlarımız:
Haziran ayı için, 8-11 Haziran tarihleri arasında WIN EURASIA Fuarı’nda müşterilerimizle tekrardan bir arada olacağız. Bu sene 2 Markamızla birlikte fuarda yer alacağız. Çetinkaya Pano olarak, A Serisi ürünlerimizi tanıtacağımız bu fuarda katılımcılarımıza yeni çözümlerimizi sunacağız. Çetinkaya Regülatör olarak ise, regülatörlerimiz, trafolarımız, transformatörlerimiz ile ilgili son gelişmelerden müşterilerimizi haberdar ederek, kalitemizi uygulama alanında görecekleri bir stand hazırlıyor olacağız.
Sizler de WIN Fuarı’nda bizleri ziyaret etmek isterseniz, aşağıdaki linkten online davetiye alabilirsiniz.
https://platform.win-eurasia.com/register?lang=tr

 

Genel

Çetinkaya Pano Kocaeli Üniversite’sinde.

Çetinkaya Pano olarak, Kocaeli Üniversitesi Mühendis Beyinler Kulübünün Canlı Mülakat Etkinliğine Katıldık.

Öğrencilere sektörden bilgiler aktarırken, gelecek planlarını, hayallerini konuşarak, şirketimizle bir canlı mülakat simülasyonu gerçekleştirdik.
Her bir öğrenciye, mülakatta karşılarına çıkacak olan sorular, sorulara verilecek yanıtlar, mülakat esnasında yapılması gerekenler hakkında bilgi verirken aynı zamanda sektörden, firmamızdan, üretim alanlarımızdan da bilgi verdik.

 

 

Pandemi’nin de yavaş yavaş etkisini yitirmeye başladığı bu günlerde, öğrencilerle sektörün öncü firmalarını buluşturan bu etkinliklerin daimi olmasını dileriz.

 

 

 

Genel

Şimdi Marina Panosu Almanın Tam Zamanı!

Bahar ayının gelmesiyle beraber, yat mevsimi de yavaş yavaş başladı. Özellikle iskele ve marinaların olmazsa olmazı Marina Panolar, Çetinkaya kalitesi ile sizlere bir çok avantaj sunmaktadır.

Öncelikle Marina Pano nedir biraz ondan bahsedelim. Marina Panolar, aydınlatmalı, anti-UV marinaya bağlanan deniz taşıtlarına elektrik, su, internet bağlantısı vb. hizmetleri bir arada sunmak üzere tasarlanmış IP 65 sınıfı açık hava tipi panolardır.

Çetinkaya Pano olarak, ürettiğimiz; ÇP 9090 ürünümüz, marinalarda sıklıkla tercih edilen, kompakt ve kullanıcı dostu ürünlerden biridir.

Öncelikle bir Marin Panosu’nda olmazsa olmak özelliklerden biri, nemli bir alanda konuşlanacağı için, paslanmaması, çürüme yapmaması ve boya gerektirmemesidir. Darbeye, asite ve korozyona karşı korunaklı olan, Çetinkaya Pano olarak ürettiğimiz marina panoları HB (UL 95) standartında üretilmektedir.

%100 taşıma kolaylığı ile yer değiştirmede kullanım avantajı sağlar. Elektrik iletmez ve sızdırma yapmaz, Musluk ve priz seçeneği ile aynı anda su ve elektrik ihtiyacını karşılayabilirsiniz.  İsteğe bağlı olarak ışıklandırabileceğiniz marina panolarımız, Ultraviole Güneş ışınları, su, nem ve maksimum %80 ısı gibi atmosfer şartlarına ve ortam sıcaklığına karşı dayanıklıdır.

ÇP 9090 ürünümüz, marinaların yanında; aynı anda elektrik ve su ikmali yapılacak pek çok alanda kullanılabilir, Karavan turizminde, park bahçe dizaynlarında, oto yıkama alanlarında, piknik alanları ve çadırlarda kullanılabilir. Böylelikle su ve elektrik ihtiyacı, sahra tip olarak tek bir panodan güvenli olarak karşılanabilir.

Genel

Çetinkaya Pano’dan Bir Yenilik Daha!

A SERİSİ PANOLARIMIZ SİSMİK TEST’TEN GEÇTİ!

Çetinkaya Pano olarak, AR-GE faaliyetlerinin yeni ürünü olan A Serisi Modüler Dikili Tip Pano’ların depreme karşı dayanıklılığını ölçmek amacıyla, Allianz Teknik kurumu tarafından, sismik testleri yapılan panolar için, Sismik Test Belgesini almaya hak kazanarak TS EN/IEC 60068-3-3 standardı kabul kriterlerini sağlamıştır. Çetinkaya Pano, Sismik test belgesi alan sayılı firmalar arasına girerek sektörde lider firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yeryüzündeki doğal afetlerin yıkıcı etkisinin en fazla olduğu kabul edilen türlerinden biri olan depremlerin yaşamımıza vermiş olduğu zararlar oldukça büyüktür.  Bu kapsamda sosyal yaşantımızı sürdürebilmek için çeşitli  tedbirlerin alınması gerekmektedir. Bu tedbirler gerek sosyal yaşamda, gerekse endüstriyel hayatın içerisinde belirli kalite standartları çerçevesinde alınmaktadır. Deprem anında ve sonrasında günlük hayatımız içerisinde kullanılan enerjinin sürekliliği hayati derecede önem taşımaktadır. Eğitim kurumlarından , hastanelere; kamu kurumlarından , fabrikalara kadar pek çok noktada kullanılan elektrik dağıtım sistemlerinin kesintisiz olarak hizmetini sürdürmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda, sismik test belgeli ürünlerin kullanımı oldukça önem arz etmektedir.

Çetinkaya Pano, 55,000 m²’lik fabrikasında kendi markası ile ürettiği ürünlerin, kalite yönetim sistemini hammadde seviyesinden, ürün seviyesine kadar devam ettirmektedir. Bu doğrultuda AR-GE faaliyetlerimizin yeni ürünü olan A Serisi Modüler Dikili Tip Pano’ların depreme karşı dayanıklılığını ölçmek amacıyla, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) deney raporlarının tanınırlığı konusunda Avrupa Akreditasyon Birliği (EA) ile Çok Taraflı Anlaşma ve Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon Birliği (ILAC) ile anlaşması olan Allianz Teknik kurumunda gerekli sismik testleri yapıp, bu belgeyi almaya hak kazanarak TS EN/IEC 60068-3-3 standardı kabul kriterlerini sağlamıştır. Çetinkaya Pano, Sismik test belgsismik testesi alan sayılı firmalar arasına girerek sektörde lider firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Kaderimin Oyunu Dizisi ÜRÜN SPONSORU ÇETİNKAYA PANO

 

Çetinkaya Pano, Her hafta Cuma Günleri, Star TV Ekranlarında yayınlanan KADERİMİN OYUNU dizisinin Ürün Sponsoru oldu!

Çetinkaya Pano olarak, bir çok noktada çözüm sağladığımız partnerlerimizden biri de dizi setleri oldu. Setlerde bilindiği üzere elektrik ile ilgili bir sorun yaşanması tüm dizi çekimlerini durma noktasına getirebilir. Bizler de kalitesi dünya çapında ispatlanmış Çetinkaya Pano ürünleri ile sinema-film sektöründe KADERİMİN OYUNU dizisine sponsor olarak, Kaderimin Oyunu dizi setine IP koruması yüksek, Hallogen Free panolarımız ile hayat verdik.

Wın EURASIA 2023 Fuarı Sona Erdi.

ÇETİNKAYA PANO, İSTANBUL FUAR MERKEZİNDE DÜZENLENEN WIN EURASIA 2023 FUARINDAYDI…

Çetinkaya Pano olarak 7-10 HAZİRAN tarihleri arasında, WIN EURASIA 2023 Fuarındaydık.

Win Eurasia fuarında, geçen sene olduğu gibi bu senede, Çetinkaya Pano ve Çetinkaya Regülatör olarak, 2 markamızla beraber katılım gösterdik.

Çetinkaya Pano standımızda, A Serisi ürünlerimiz yer aldı. Bunlardan ilki Modüler olarak üretilen Dikili Tip Panolarımız oldu. Bunun yanı sıra, Etanj Metal Panolarımız, Bombe Camlı Sıva Altı ve Sıva Üstü Panolarımız, Metal Klemens Kutularımız, Kumanda Masalarımız, Abs panolarımız, yeni üretimimizden biri olan kullanıcı dostu yeni ürünümüz; CPBenefit Serisi Sigorta Kutularımız ve Metal Kombinasyon Kutularımız stantta yerini aldı. Ürün çeşitliliğini arttırdığımız daire içi kombine dağıtım panoları, ABS şantiye panoları, kombinasyon kutularını da standımızda sergiledik.

Fuar süresince ürünlere ve standımıza ilgi oldukça fazlaydı. Fuar vesilesi ile müşterilerimize yeni ürünlerimizi tanıtma ve ilişkilerimizi geliştirme noktasında faydalı sonuçlar aldık.

Çetinkaya Regülatör standımızda ise, kasaları yenilenen Mikroişlemcili Voltaj Regülatörlerimiz, Statik Regülatörler, Trafolar, Havuz Trafoları, Kombi Regülatörlerimiz, Upsler ve kendi üretimimiz olan varyaklar oldukça ilgi gördü. Yurt içinden ve Yurt Dışından pek çok ziyaretçiyi 4 gün boyunca ağırlayarak firmamızı müşterilerimize tanıtmanın mutluluğu ile fuarımızı sonlandırdık.

Fuar süresince, ziyaretçilerimize hem yeni ürünlerimizi tanıtma hem de görüşme fırsatı yakaladığımız bu fuarda bizleri ziyaret eden tüm katılımcılara ve standımızı temsilen emek sarf eden tüm ekibimize teşekkür ederiz.

Yeni Ürünümüz A SERİSİ MODÜLER DİKİLİ TİP PANOLARIMIZ ARTIK DAHA AVANTAJLI!

 Çetinkaya Pano kalitesi ile imal ettiğimiz yeni tip, A serisi dikili tip panolar, yeni ve modüler yapısı ile esnek, kolay montaj imkanı sunmaktadır.  En belirgin özelliklerinden birkaçı; ürünün modüler olarak sevk edilebilmesinin yanı sıra, faydalı model belgeli yeni köşe tasarımı, baza takımı, alt örtü takımı, faydalı model belgeli yeni perde sacı tasarımı, pano birleştirme takımı, yatay ve dikey bölme takımı olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

A SERİSİ MODÜLER ÜRÜN SEVKİYATI AVANTAJLARI:

Yassı paketleme sayesinde, bir seferde daha fazla ürünü sevk etme imkanı , nakliye giderlerinde ciddi avantaj sağlar. Aynı zamanda, ürünlerin depolanmasında önemli ölçüde alan tasarrufu getirir. Montaj setlerinde ki talimatlar, kurulum sırasında kolay ve doğru montaj yapabilme imkanı sağlar. Seri imalata dönük yapısı ile hızlı teslimat sağlanmaktadır.

A SERİSİ YENİ VE ÖZGÜN KÖŞE TASARIMI (FAYDALI MODEL BELGELİ)

 

 • Özel tasarım pimli montaj kulağı, mukavemet ve pratik montaj imkanı sağlar.
 • Baza köşe ile kolay mekanik merkezlenmeme özelliğine sahiptir.
 • M12 özel tasarım pres somun sayesinde güçlü bağlantı yapabilme imkanı sunar.

 

A SERİSİ YENİ VE BAZA TAKIMI TASARIMI ÖZELLİKLERİ

 • 8 bükümlü, formlu ve tırnaklı yapısı ile güçlü bir dayanak noktasıdır.
 • Baza köşe üzerindeki pim formları, kabin köşesiyle mekanik olarak kolayca merkezlenebilmektedir.
 • Baza köşenin zemin ve kabin bağlantı noktalarına dışarıdan ulaşılabilmektedir.
 • Baza profillerin iç bükümlerinde bulunan montaj yüzeyi, özellikle yükseltilmiş döşeme uygulamalarında alt örtü altında kablo organizasyonu imkanı sağlar.

A SERİSİ DİKİLİ TİP PANO

A SERİSİ ALT ÖRTÜ TAKIMI ÖZELLİKLERİ

 • Parçalı ve modüler özelliği sayesinde istenilen durumda kabinlerimize sonradan montaj yapılabilmektedir.
 • Özel tasarım köşe plastiği sızdırmazlığı arttırmak adına katkı sağlar.
 • Üzerinde bulunan conta yüzeyleri sayesinde ihtiyaç durumunda sızdırmazlık arttırılabilir.
 • Esnek kapak tasarımı , kablo girişlerinde kolaylık sağlar.

A SERİSİ PANO BİRLEŞTİRME VE YATAY /DİKEY BÖLME ÖZELLİKLERİ:

 • Pimli pano birleştirme sayesinde dışarıdan kabinleri birleştirme imkanı sağlar.
 • Pimli yapıya alternatif olan Pano birleştirme tespiti iç yüzeyin birçok noktasından montaj imkanı sağlar.
 • Yatay ve dikey bölme tespiti sayesinde yatay ve dikeyde kabin bölünebilmekte ve esnek montaj imkanı sağlamaktadır. Özellikle yatay bölmede parçalı kapak uygulaması mümkün olmaktadır.
 • Dikey bölmede ilave ikinci karkas kurulumundan tasarruf edilip daha ekonomik çözüm imkanı sağlar.

MONTAJ VİDEOMUZU İZLEDİNİZ Mİ?

İzlemek için tıklayınız

çetinkaya pano ofis çözümleri

Ofislerinize Özel Çözümlerimiz

Ofisleriniz  artık daha şık olacak…

Ergonomik dizayn,

Modüler yapısı,

USB- HDMI ve VGA Modülleri,

Çoklu bağlantı imkanı olan Ofis çözümlerimiz tüm avantajları ile beraber Çetinkaya Pano kalitesi ile stoklarımızda…

aluminyum kanal

Yeni Ürünümüz CPElegans Serisi Alüminyum Kanallar

Çetinkaya Pano ‘dan; montaj kolaylığı ve uygulama alanlarına göre esneklik sağlayan, ergonomik yapısı ile mekanlarla mükemmel entegrasyon sağlayan” ALÜMİNYUM Kanal Serisi” Şimdi STOKLARDA!

 SERİSİ Alüminyum Kanalların Özellikleri Nelerdir?

 • Sağlam yapı
 • Montaj kolaylığı
 • Dekoratif ve şık çözümler
 • Duvara mükemmel entegre
 • Eloksal ve alüminyum renk seçenekleri
 • Tüm aksesuarlarıyla beraber kullanım kolaylığı

Alüminyum Kablo Kanalları nedir?

Alüminyum kablo kanalları, sağlam yapısı ile duvara mükemmel entegre sağlayan, kablolama sorunlarını ortadan kaldıran ve aynı zamanda ofis çözümlerinde kolaylık sağlayan estetik yapıları ile mekana şıklık katan ürünlerdir.

Kullanım alanları Neledir?

Alüminyum kablo kanalları pek çok mekanda, Özellikle; Marinalarda, Hastanelerde, Laboratuvarlarda, tarihi ve taş binalarda dekoratif amaçlı çözüm sağlamaktadır. Kolay kurulum, pratik kullanım ve ergonomik yapısı ile mekanlar yeni CPElegans serisi kablo kanallarımız ile daha şık olacaktır.

Ürün ve Hizmet Kalitemizle, Müşteri Memnuniyeti Önceliğimizdir

Dünyadaki hızlı ekonomik ve teknolojik gelişmeler; firmaları giderek artan bir rekabet ortamına sokmaktadır. Bu yarışta başarılı olma, Pazar ve müşteri odaklı olmakla sağlanabilir.

Müşteri istek ve ihtiyaçlarının en iyi şekilde tatmin edilmesi büyük önem kazanmıştır.

Müşteriler, çok daha bilinçli, genişleyen pazarda çok geniş bir ürün yelpazesinde seçimini kalitesinden emin olduğu ürünlerde, karar kılmaktadırlar. İhracat ekibi olarak, müşterilerimizle olan bağımızı sıkı tutarak, ürün ve hizmet kalitesi ilkelerine sadık kalarak, müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz.

75x100 pano

Çetinkaya Pano Türkiye’de İlk 75x100cm Pano Üretiyor

Elektrik panoları alanında köklü bir geçmişe sahip olan Çetinkaya, gerçekleştirdiği makina ve hammadde yatırımıyla Türkiye’de ilk kez 75×100 ABS (plastik) pan gerçekleştiriyor. Darbeye karşı dayanıklı olan ve kırılmayan ABS Pano, otelle hastanelere, endüstriyel tesislerden okullara kadar her alanda kullanılıyor.

75×100 ABS Pano’nun en önemli özelliği, darbelere karşı dayanıklı olması ve kırılmamasıdır. Çetinkaya Pano’nun ürün yelpazesinde 13 farklı ebat seçeneği bulunuyordu. Plastik pano ürünü için iki farklı ebat seçeneği daha eklenerek bu rakamı 16’ya yükseldi.

cwd serisi kanallar

CWD Serisi Delikli Kablo Kanallarımızı Gördünüz mü?

Çetinkaya Pano olarak, geçmişten günümüze gelen yatırımlarımız ve müşterilerimize en iyi ve yenilikçi uygulamaları sunduğumuz ürünlerimize bir ürünümüzü daha ekledik.
CWD SERİSİ DELİKLİ KABLO Kanallarımız ile artık kablolarınızı daha efektif bir şekilde kullanacaksınız.

Neden Çetinkaya Kablo Kanalları?

 1. Kablo kanalının tırnak genişlikleri 6 mm olarak tasarlanmasından dolayı birden çok ya da daha kalın kabloların tırnak aralarından geçişi için tek tırnak kırılması yeterli olacaktır.
  Bu sayede, birden çok tırnak kırılmayarak kabloların tırnaklar arasında sallanmasını önlemiş olursunuz.
 2. Yan duvarlarının kırılımı için tasarlanmış alt taban çizgileri.
 3. Panolarınızda rijit görüntünün yanı sıra sağlıklı bağlantı yapmanızı sağlar.
 4. Tırnak yapısının çapaksız kırılımını sağlar.
 5. Tırnak altındaki delikli tasarımıyla kablo bağı kullanımını kolaylaştırır.
 6. RAL 7030 , UL 94-V0 ,IEC60695-2-1 EN50085-2-3 Uluslararası Standartlara uygundur.
bunları biliyor musunuz?

Bunları Biliyor muydunuz?

IP Değeri nedir? Ürün üzerindeki IP Değerleri ne ifade eder?

Avrupa Elektroteknik Standartlar Komitesi (CENELEC) tarafından geliştirilen IP STANDARTLARI, elektrikle çalışan ürünlerin hangi şartlarda güvenli olarak çalışabileceği gösteren rakamları içermektedir. Üretici firma tarafından ürünler bu standartlar ışığında test edilmekte ve ürünün üzerinde mutlaka kullanıcısını bilgilendirmektedir. Sayının ilk rakamı katı cisimlere karşı, ikinci rakamı ise sıvı cisimlere karşı dayanıklılığını gösterir.

Örneğin çevrenin fazlaca korozif etkisine maruz kaldığınız bir bölgede iseniz,  nem, toz, yağmur gibi çevresel etkenlerden etkilenmeyen bir sigorta kutusuna sahip olmanız gerekmektedir.  Dolayısı ile alacağınız ürünün koruma standartlarına dikkat etmeniz gerekmektedir.