sismik test
Genel

Çetinkaya Pano’dan Bir Yenilik Daha!

A SERİSİ PANOLARIMIZ SİSMİK TEST’TEN GEÇTİ!

Çetinkaya Pano olarak, AR-GE faaliyetlerinin yeni ürünü olan A Serisi Modüler Dikili Tip Pano’ların depreme karşı dayanıklılığını ölçmek amacıyla, Allianz Teknik kurumu tarafından, sismik testleri yapılan panolar için, Sismik Test Belgesini almaya hak kazanarak TS EN/IEC 60068-3-3 standardı kabul kriterlerini sağlamıştır. Çetinkaya Pano, Sismik test belgesi alan sayılı firmalar arasına girerek sektörde lider firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yeryüzündeki doğal afetlerin yıkıcı etkisinin en fazla olduğu kabul edilen türlerinden biri olan depremlerin yaşamımıza vermiş olduğu zararlar oldukça büyüktür.  Bu kapsamda sosyal yaşantımızı sürdürebilmek için çeşitli  tedbirlerin alınması gerekmektedir. Bu tedbirler gerek sosyal yaşamda, gerekse endüstriyel hayatın içerisinde belirli kalite standartları çerçevesinde alınmaktadır. Deprem anında ve sonrasında günlük hayatımız içerisinde kullanılan enerjinin sürekliliği hayati derecede önem taşımaktadır. Eğitim kurumlarından , hastanelere; kamu kurumlarından , fabrikalara kadar pek çok noktada kullanılan elektrik dağıtım sistemlerinin kesintisiz olarak hizmetini sürdürmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda, sismik test belgeli ürünlerin kullanımı oldukça önem arz etmektedir.

Çetinkaya Pano, 55,000 m²’lik fabrikasında kendi markası ile ürettiği ürünlerin, kalite yönetim sistemini hammadde seviyesinden, ürün seviyesine kadar devam ettirmektedir. Bu doğrultuda AR-GE faaliyetlerimizin yeni ürünü olan A Serisi Modüler Dikili Tip Pano’ların depreme karşı dayanıklılığını ölçmek amacıyla, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) deney raporlarının tanınırlığı konusunda Avrupa Akreditasyon Birliği (EA) ile Çok Taraflı Anlaşma ve Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon Birliği (ILAC) ile anlaşması olan Allianz Teknik kurumunda gerekli sismik testleri yapıp, bu belgeyi almaya hak kazanarak TS EN/IEC 60068-3-3 standardı kabul kriterlerini sağlamıştır. Çetinkaya Pano, Sismik test belgsismik testesi alan sayılı firmalar arasına girerek sektörde lider firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

 

Kaderimin Oyunu Dizisi ÜRÜN SPONSORU ÇETİNKAYA PANO

 

Çetinkaya Pano, Her hafta Cuma Günleri, Star TV Ekranlarında yayınlanan KADERİMİN OYUNU dizisinin Ürün Sponsoru oldu!

Çetinkaya Pano olarak, bir çok noktada çözüm sağladığımız partnerlerimizden biri de dizi setleri oldu. Setlerde bilindiği üzere elektrik ile ilgili bir sorun yaşanması tüm dizi çekimlerini durma noktasına getirebilir. Bizler de kalitesi dünya çapında ispatlanmış Çetinkaya Pano ürünleri ile sinema-film sektöründe KADERİMİN OYUNU dizisine sponsor olarak, Kaderimin Oyunu dizi setine IP koruması yüksek, Hallogen Free panolarımız ile hayat verdik.

Wın EURASIA 2022 Fuarı sona erdi.

ÇETİNKAYA PANO, İSTANBUL TÜYAP’TA DÜZENLENEN WIN EURASIA 2021 FUARINDAYDI…

Çetinkaya Pano olarak 10-13 Kasım tarihleri arasında, WIN EURASIA 2021 Fuarındaydık. Her yıl İstanbul Tüyap’ta düzenlenen ancak, Pandemi koşullarından dolayı ertelenen Wın Eurasia fuarı 2021 yılı itibarı ile yeniden düzenlendi.

Çetinkaya Pano olarak, bizler de  7. Hol’de yerimizi aldık. 10-13 KASIM Tarihleri arasında gerçekleşen fuar bizler için oldukça yoğun ve etkili geçti. 100 m²lik standımızda, Yeni, inovatif ve özel Arge çalışmalarımızın sonucu olan A SERİSİ Modüler Dikili Panolarımız yerlerini aldı. Modüler olması sebebiyle sevkiyattan, işçilikten ve maliyetten pek çok avantaj sağlayan yeni modüler A Serisi Panolarımıza ilgi oldukça büyüktü.

Onun yanı sıra, bombe camlı yapısı, sıvı dökme conta uygulaması ile IP Koruması sağlayan bombe camlı, temperli panolarımız da oldukça ilgili gördü. ABS panolarımızdan sigorta kutularımız, özel olarak belirli metrajlara göre hazırladığımız renkli pano ve buatlarımız, Polikarbon camlı panolarımızın özel bükülmez, kırılmaz cam özelliği de yine müşterilerimiz tarafından tercih edilen ve incelenen diğer ürünlerimizden biri oldu.

Yeni ürünlerimizden biri olan Cable Plate ürünlerimiz, Metal/Plastik PG ve Metrik Rakorlar, USB prizler gibi yenilikçi ürünlerimiz de oldukça rağbet gördü. Özel serilerimizden biri olan ELEGANS Alüminyum Kablo Kanalları, standta yerini alırken, müşterilerimiz tarafından incelenen ve beğenilen diğer ürün grupları arasında yerlerini aldı.

Müşterilerimize yeni ürünlerimizi tanıtıp, aynı zamanda hem bayilerimiz, hem de potansiyel müşterilerimizle bir araya gelmek bizler ve ekibimiz adına yoğun bir tempo olmasına rağmen günün sonunda memnuniyet kaynağımız oldu.

Çetinkaya Pano ailesi olarak, standımızı ziyaret eden bayilerimize, müşterilerimize teşekkür eder, öz verisini eksik etmeyen ekibimize şükranlarımızı bildirmek isteriz.

Yeni Ürünümüz A SERİSİ MODÜLER DİKİLİ TİP PANOLARIMIZ ARTIK DAHA AVANTAJLI!

 Çetinkaya Pano kalitesi ile imal ettiğimiz yeni tip, A serisi dikili tip panolar, yeni ve modüler yapısı ile esnek, kolay montaj imkanı sunmaktadır.  En belirgin özelliklerinden birkaçı; ürünün modüler olarak sevk edilebilmesinin yanı sıra, faydalı model belgeli yeni köşe tasarımı, baza takımı, alt örtü takımı, faydalı model belgeli yeni perde sacı tasarımı, pano birleştirme takımı, yatay ve dikey bölme takımı olarak karşımıza çıkmaktadır.

 

A SERİSİ MODÜLER ÜRÜN SEVKİYATI AVANTAJLARI:

Yassı paketleme sayesinde, bir seferde daha fazla ürünü sevk etme imkanı , nakliye giderlerinde ciddi avantaj sağlar. Aynı zamanda, ürünlerin depolanmasında önemli ölçüde alan tasarrufu getirir. Montaj setlerinde ki talimatlar, kurulum sırasında kolay ve doğru montaj yapabilme imkanı sağlar. Seri imalata dönük yapısı ile hızlı teslimat sağlanmaktadır.

A SERİSİ YENİ VE ÖZGÜN KÖŞE TASARIMI (FAYDALI MODEL BELGELİ)

 

 • Özel tasarım pimli montaj kulağı, mukavemet ve pratik montaj imkanı sağlar.
 • Baza köşe ile kolay mekanik merkezlenmeme özelliğine sahiptir.
 • M12 özel tasarım pres somun sayesinde güçlü bağlantı yapabilme imkanı sunar.

 

A SERİSİ YENİ VE BAZA TAKIMI TASARIMI ÖZELLİKLERİ

 • 8 bükümlü, formlu ve tırnaklı yapısı ile güçlü bir dayanak noktasıdır.
 • Baza köşe üzerindeki pim formları, kabin köşesiyle mekanik olarak kolayca merkezlenebilmektedir.
 • Baza köşenin zemin ve kabin bağlantı noktalarına dışarıdan ulaşılabilmektedir.
 • Baza profillerin iç bükümlerinde bulunan montaj yüzeyi, özellikle yükseltilmiş döşeme uygulamalarında alt örtü altında kablo organizasyonu imkanı sağlar.

A SERİSİ DİKİLİ TİP PANO

A SERİSİ ALT ÖRTÜ TAKIMI ÖZELLİKLERİ

 • Parçalı ve modüler özelliği sayesinde istenilen durumda kabinlerimize sonradan montaj yapılabilmektedir.
 • Özel tasarım köşe plastiği sızdırmazlığı arttırmak adına katkı sağlar.
 • Üzerinde bulunan conta yüzeyleri sayesinde ihtiyaç durumunda sızdırmazlık arttırılabilir.
 • Esnek kapak tasarımı , kablo girişlerinde kolaylık sağlar.

A SERİSİ PANO BİRLEŞTİRME VE YATAY /DİKEY BÖLME ÖZELLİKLERİ:

 • Pimli pano birleştirme sayesinde dışarıdan kabinleri birleştirme imkanı sağlar.
 • Pimli yapıya alternatif olan Pano birleştirme tespiti iç yüzeyin birçok noktasından montaj imkanı sağlar.
 • Yatay ve dikey bölme tespiti sayesinde yatay ve dikeyde kabin bölünebilmekte ve esnek montaj imkanı sağlamaktadır. Özellikle yatay bölmede parçalı kapak uygulaması mümkün olmaktadır.
 • Dikey bölmede ilave ikinci karkas kurulumundan tasarruf edilip daha ekonomik çözüm imkanı sağlar.

MONTAJ VİDEOMUZU İZLEDİNİZ Mİ?

İzlemek için tıklayınız

çetinkaya pano ofis çözümleri

Ofislerinize Özel Çözümlerimiz

Ofisleriniz  artık daha şık olacak…

Ergonomik dizayn,

Modüler yapısı,

USB- HDMI ve VGA Modülleri,

Çoklu bağlantı imkanı olan Ofis çözümlerimiz tüm avantajları ile beraber Çetinkaya Pano kalitesi ile stoklarımızda…

aluminyum kanal

Yeni Ürünümüz Elegans Serisi Alüminyum Kanallar

Çetinkaya Pano ‘dan; montaj kolaylığı ve uygulama alanlarına göre esneklik sağlayan, ergonomik yapısı ile mekanlarla mükemmel entegrasyon sağlayan” ELEGANS ALÜMİNYUM Kanal Serisi” Şimdi STOKLARDA!

ELEGANS SERİSİ Alüminyum Kanalların Özellikleri Nelerdir?

 • Sağlam yapı
 • Montaj kolaylığı
 • Dekoratif ve şık çözümler
 • Duvara mükemmel entegre
 • Eloksal ve alüminyum renk seçenekleri
 • Tüm aksesuarlarıyla beraber kullanım kolaylığı

Alüminyum Kablo Kanalları nedir?

Alüminyum kablo kanalları, sağlam yapısı ile duvara mükemmel entegre sağlayan, kablolama sorunlarını ortadan kaldıran ve aynı zamanda ofis çözümlerinde kolaylık sağlayan estetik yapıları ile mekana şıklık katan ürünlerdir.

Kullanım alanları Neledir?

Alüminyum kablo kanalları pek çok mekanda, Özellikle; Marinalarda, Hastanelerde, Laboratuvarlarda, tarihi ve taş binalarda dekoratif amaçlı çözüm sağlamaktadır. Kolay kurulum, pratik kullanım ve ergonomik yapısı ile mekanlar yeni Elegans serisi kablo kanallarımız ile daha şık olacaktır.

Ürün ve Hizmet Kalitemizle, Müşteri Memnuniyeti Önceliğimizdir

Dünyadaki hızlı ekonomik ve teknolojik gelişmeler; firmaları giderek artan bir rekabet ortamına sokmaktadır. Bu yarışta başarılı olma, Pazar ve müşteri odaklı olmakla sağlanabilir.

Müşteri istek ve ihtiyaçlarının en iyi şekilde tatmin edilmesi büyük önem kazanmıştır.

Müşteriler, çok daha bilinçli, genişleyen pazarda çok geniş bir ürün yelpazesinde seçimini kalitesinden emin olduğu ürünlerde, karar kılmaktadırlar. İhracat ekibi olarak, müşterilerimizle olan bağımızı sıkı tutarak, ürün ve hizmet kalitesi ilkelerine sadık kalarak, müşteri memnuniyetini hedeflemekteyiz.

75x100 pano

Çetinkaya Pano Türkiye’de İlk 75x100cm Pano Üretiyor

Elektrik panoları alanında köklü bir geçmişe sahip olan Çetinkaya, gerçekleştirdiği makina ve hammadde yatırımıyla Türkiye’de ilk kez 75×100 ABS (plastik) pan gerçekleştiriyor. Darbeye karşı dayanıklı olan ve kırılmayan ABS Pano, otelle hastanelere, endüstriyel tesislerden okullara kadar her alanda kullanılıyor.

75×100 ABS Pano’nun en önemli özelliği, darbelere karşı dayanıklı olması ve kırılmamasıdır. Çetinkaya Pano’nun ürün yelpazesinde 13 farklı ebat seçeneği bulunuyordu. Plastik pano ürünü için iki farklı ebat seçeneği daha eklenerek bu rakamı 16’ya yükseldi.

cwd serisi kanallar

CWD Serisi Delikli Kablo Kanallarımızı Gördünüz mü?

Çetinkaya Pano olarak, geçmişten günümüze gelen yatırımlarımız ve müşterilerimize en iyi ve yenilikçi uygulamaları sunduğumuz ürünlerimize bir ürünümüzü daha ekledik.
CWD SERİSİ DELİKLİ KABLO Kanallarımız ile artık kablolarınızı daha efektif bir şekilde kullanacaksınız.

Neden Çetinkaya Kablo Kanalları?

 1. Kablo kanalının tırnak genişlikleri 6 mm olarak tasarlanmasından dolayı birden çok ya da daha kalın kabloların tırnak aralarından geçişi için tek tırnak kırılması yeterli olacaktır.
  Bu sayede, birden çok tırnak kırılmayarak kabloların tırnaklar arasında sallanmasını önlemiş olursunuz.
 2. Yan duvarlarının kırılımı için tasarlanmış alt taban çizgileri.
 3. Panolarınızda rijit görüntünün yanı sıra sağlıklı bağlantı yapmanızı sağlar.
 4. Tırnak yapısının çapaksız kırılımını sağlar.
 5. Tırnak altındaki delikli tasarımıyla kablo bağı kullanımını kolaylaştırır.
 6. RAL 7030 , UL 94-V0 ,IEC60695-2-1 EN50085-2-3 Uluslararası Standartlara uygundur.
bunları biliyor musunuz?

Bunları Biliyor muydunuz?

IP Değeri nedir? Ürün üzerindeki IP Değerleri ne ifade eder?

Avrupa Elektroteknik Standartlar Komitesi (CENELEC) tarafından geliştirilen IP STANDARTLARI, elektrikle çalışan ürünlerin hangi şartlarda güvenli olarak çalışabileceği gösteren rakamları içermektedir. Üretici firma tarafından ürünler bu standartlar ışığında test edilmekte ve ürünün üzerinde mutlaka kullanıcısını bilgilendirmektedir. Sayının ilk rakamı katı cisimlere karşı, ikinci rakamı ise sıvı cisimlere karşı dayanıklılığını gösterir.

Örneğin çevrenin fazlaca korozif etkisine maruz kaldığınız bir bölgede iseniz,  nem, toz, yağmur gibi çevresel etkenlerden etkilenmeyen bir sigorta kutusuna sahip olmanız gerekmektedir.  Dolayısı ile alacağınız ürünün koruma standartlarına dikkat etmeniz gerekmektedir.