Genel

Çetinkaya Pano’dan Bir Yenilik Daha!

A SERİSİ PANOLARIMIZ SİSMİK TEST’TEN GEÇTİ!

Çetinkaya Pano olarak, AR-GE faaliyetlerinin yeni ürünü olan A Serisi Modüler Dikili Tip Pano’ların depreme karşı dayanıklılığını ölçmek amacıyla, Allianz Teknik kurumu tarafından, sismik testleri yapılan panolar için, Sismik Test Belgesini almaya hak kazanarak TS EN/IEC 60068-3-3 standardı kabul kriterlerini sağlamıştır. Çetinkaya Pano, Sismik test belgesi alan sayılı firmalar arasına girerek sektörde lider firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.

Yeryüzündeki doğal afetlerin yıkıcı etkisinin en fazla olduğu kabul edilen türlerinden biri olan depremlerin yaşamımıza vermiş olduğu zararlar oldukça büyüktür.  Bu kapsamda sosyal yaşantımızı sürdürebilmek için çeşitli  tedbirlerin alınması gerekmektedir. Bu tedbirler gerek sosyal yaşamda, gerekse endüstriyel hayatın içerisinde belirli kalite standartları çerçevesinde alınmaktadır. Deprem anında ve sonrasında günlük hayatımız içerisinde kullanılan enerjinin sürekliliği hayati derecede önem taşımaktadır. Eğitim kurumlarından , hastanelere; kamu kurumlarından , fabrikalara kadar pek çok noktada kullanılan elektrik dağıtım sistemlerinin kesintisiz olarak hizmetini sürdürmesi gerekmektedir. Bu doğrultuda, sismik test belgeli ürünlerin kullanımı oldukça önem arz etmektedir.

Çetinkaya Pano, 55,000 m²’lik fabrikasında kendi markası ile ürettiği ürünlerin, kalite yönetim sistemini hammadde seviyesinden, ürün seviyesine kadar devam ettirmektedir. Bu doğrultuda AR-GE faaliyetlerimizin yeni ürünü olan A Serisi Modüler Dikili Tip Pano’ların depreme karşı dayanıklılığını ölçmek amacıyla, Türk Akreditasyon Kurumu (TÜRKAK) deney raporlarının tanınırlığı konusunda Avrupa Akreditasyon Birliği (EA) ile Çok Taraflı Anlaşma ve Uluslararası Laboratuvar Akreditasyon Birliği (ILAC) ile anlaşması olan Allianz Teknik kurumunda gerekli sismik testleri yapıp, bu belgeyi almaya hak kazanarak TS EN/IEC 60068-3-3 standardı kabul kriterlerini sağlamıştır. Çetinkaya Pano, Sismik test belgsismik testesi alan sayılı firmalar arasına girerek sektörde lider firma olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.