ÇETİNKAYA PANO VOLT GAZETESİ ŞUBAT AYI SAYISINDA!

Buatlar Nedir?

Buatların teknik özellikleri nelerdir?

Elektrik tesisatında iletkenlerin birbiri ile bağlantısının yapıldığı, yasalara göre zorunluluk taşıyan ve her yapıda bulunması gereken yardımcı elemanlara Buat denir.

Çetinkaya Pano olarak ürettiğimiz buatlar; Tıpalı, düz ve kendinden kırmalı olmak üzere; 26 değişik ölçü, 3 değişik standart ile şeffaf ve opak kapaklı, sıva altı ve sıva üstü olmak üzere; Hallogen Free ve ABS hammaddeden üretilmektedir.

Tüm buatlarımızda; sızdırmazlığa karşı dayanıklılık ile IP 44 ve IP 67 aralığında koruma sınıfı çeşitliliğimiz mevcuttur.

Buatların Kullanım Alanları Nelerdir?

Buatlar kullanım alanlarıyla beraber; Makine ve inşaatlarda, bahçe dizaynlarında, aydınlatma direklerinde, havuz bağlantı ekipmanlarında, gemilerde, yol aydınlatmalarında, ilaç sanayide, otomatik kapı kontrol mekanizmalarında, derin kuyu dalgıç motor kumandalarında, rıgıt boru ve spiralin kullanıldığı tüm sıva üstü tesisatlarda, kısacası; sıva altı ve sıva üstü tesisatların olduğu, kablo bağlantısının yapıldığı her yerde buat kullanımı vardır. Montaj plakaları ve klemens takmaya müsait gövde tasarımı ile kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

Polikarbon buatlarda renk seçeneğimiz mevcuttur. Ayrıca Hallogen FREE özelliği ile, -25 C+60’ çalışma sıcaklığına karşı dayanıklıdır. Bu özellik buatlarımızda standart olarak verilmektedir. Kırılmaz özelliğe sahiptir. Kızgın tel dayanıklılık testi ile güvenlik önlemleri düşünülmüştür. Dayanıklı yapısı, içerisindeki ekipmanların toz, nem ve sudan etkilenmesini önler ayrıca Ark yapmasına müsait tüm kablo ekipmanlarını korur. Vidalama özelliği ile montaj esnasında kolaylık sağlamaktadır. İsteğe bağlı olarak buat içerisinde montaj plakaları kullanılabilir. Ürünün IP standartının yüksek olması, ürünü dış ortamlarda kullanıma uygunluğunu hazır halde getirmektedir.

Buatların sahip olduğu sertifikalar nelerdir?

Çevre ve insan sağlığının korumak maksatlı, elektrikli ve elektronik eşyalarda Civa (Hg), Kurşun (Pb), Kadmiyum (Cd) gibi zararlı maddelerin kullanımını sınırlandırmak, teknik esaslar çerçevesinde elektrikli ve elektronik eşya atıklarının çevreye uyumlu şekilde geri kazanımının sağlanması amaçlanan ROSH Belgesi sayesinde, buatlarımız güvenle gıda sektöründe kullanılmaktadır. Ayrıca TSE ve CE Sertifikasyonlarına ve Yerli Malı sertifikasına sahiptir.