Çetİnkaya Pano, 1979 yılında İstanbul’da kurulmuştur. Elektrik sektöründeki faaliyetlerinde ilk günden itibaren büyümeyi ve gelişmeyi hedefleyen yurt içi ve yurt dışı pazarlar için birçok prestijli ürünü başarıyla üreten Çetinkaya Pano, artan iş hacmini karşılamak ve müşterilerine daha geniş yelpazede hizmet vermek için, 2015 yılında, İstanbul Esenyurt’ta bulunan 55.000 m² lik kendi ihtiyaçlarına yönelik dizayn edilen, modern tesisine taşınarak faaliyetlerine hız kazandırmıştır. 81 ilde bayiliği, İstanbul Anadolu Yakası, Bursa, İzmir, Ankara, Gaziantep ve Adana ’da ofisleri bulunmaktadır.

Çetinkaya Pano üretim alanında; Plastik Pano, Metal Pano, Polyester Pano, Delikli Kablo Kanalları, Buat kutusu, Etanj Armatür, Ofis Çözümleri, Yeraltı Buat ve Rögar Kapakları, Sigorta Kutuları, Regülatör, Trafo ve İklimlendirme ürünleri bulunmaktadır.

Dünyadaki trendleri ve tek-nolojik gelişmeleri yakından takip ederek Ar-Ge yatırımlarını artıran ve aynı zamanda sektörün ilerlemesine katkıda bulunan Çetinkaya Pano, iş süreçlerini sürekli geliştirecek aksiyonları alarak, ihtiyaçları önceden tespit edip, üretim ve pazarlama faaliyetlerini her daim beklentiler yönünde geliştirmektedir.

Çetinkaya Pano kalite standartlarına uygun olarak ürettiği ürünlerinin kalite süreci, maddeden mamüle dönme aşamasından müşteri ile buluşma aşamasına kadar devam etmek-tedir. Kurulduğu günden bu yana faaliyet gösterdiği her alanda öne çıkarak, Türkiye’nin en hızlı büyüyen şirketleri arasına girmeyi başaran Çetinkaya Pano, bugün 400’ü aşkın çalışanı, 85 ülkeden fazla ticaret hacmi ile müşterilerine güven veren saygın markalar arasındadır.

DELİKLİ KABLO KANALLARI NEDİR?

Delikli kablo kanalları, elektrik panolarında kabloların belli bir düzende cihazlardan dağıtım klemenslerine geçişlerinde, elektriğin düzgün ve sağlıklı ( korunaklı bir şekilde ) aktarılmasına yardımcı olan kablo taşıyıcılarıdır. PVC hammaddesinden üretilmesinden dolayı esnek ve rijit bir görüntü vermektedir.

ÇETİNKAYA PANO OLARAK ÜRETTİĞİNİZ DELİKLİ KABLO KANALLARININ AVANTAJLARI NELERDİR?

Çetinkaya Pano olarak, ileri   teknoloji kullanılan entegre tesisimizde ürettiğimiz CWD Serisi Kablo kanallarımızı, yurt içi ve yurt dışı piyasaya hızlı bir şekilde sunmuş bulunuyoruz. Çetinkaya Pano kalitesi ile ürettiğimiz kablo kanallarımız modellerine göre 25×25’den 120×100’e kadar ölçülendirilmektedir. Pano montajlarında IEC standartlarına göre üretilen kablo kanallarımız kullanıcı dostudur. Tırnakların 90’ kırılım ile pratik ve çapaksız montaj imkanı sağlarken, Alt tabandaki kırılım çizgileri sayesinde, kusursuz montaj sağlamaktadır. Bu özellikleri ile sektörün ihtiyaçlarını hızlıca karşılaşmıştır.

DELİKLİ KABLO KANALLARI HANGİ SEKTÖRLERDE  KULLANILIR?

Elektro montaj yapan müşterilerimizde uzun yıllardır çalıştığımız pano ve aksesuar ürünlerinden edindiğimiz tec-rübe ile onların bir kablo kanalından beklentilerini, yeni ürünümüz olan CWD serisi Delikli kablo kanallarında buluşturduk. Kablo kanallarının tasarımında kullandığımız özel yapılar ile kolay montaj imkanı sağladığımız gibi ürünlerin montajında elde ettiğimiz kusursuz kalitemiz ile çapaksız kırılım gibi son kullanıcı tarafındaki beklentileri de karşılıyoruz.

Otomasyon ve SCADA endüstrisi için; Tırnakların kolay kırılımından dolayı montajların hızlı ve pratik bir şekilde yapılmasına olanak sağlıyoruz. Aynı zamanda yan duvarlarda yer alan delik tasarımıyla 1,5 mm ve altındaki kabloların yan duvar deliklerinden geçişlerini sağlayıp fark yaratıyoruz. Tırnak üzerinde bulunan ekstra deliklerde farklı gruplama yapmak istediğiniz kablolar için çıkış noktası avantajı sağlamaktadır.
Yan duvarlarda yer alan üçgen delikler, hem kablo kanal kesme aparatıyla kesimlerde rijit bir kesim imkanı sağlıyor, hem de kablo bağını, kanal tabanında başka bir aparat kullanmadan montajlama imkanı sağlıyor. Bu anlamda şık ve kaliteli ürün yaklaşımının yanında, kolay ve hızlı montaj imkanıyla elektromontaj yapan değerli müşterilerimizde ürün tercih sebebi olmaktadır.

6 mm’lik standartlardan daha geniş tırnak aralığı ile kablo bağlantılarında kolaylık sağlıyoruz. Bu özelliği ile yeni seri kablo kanallarımız Ana dağıtım panoları başta olmak üzere bütün elektrik panolarında beğenilerek kullanılmaktadır.
Yan duvar delik tasarımı ile sinyal kablolarını, ekstradan bir gruplama yapıp, tekrar bağlantı kontrolünde standart kablolardan kanal çıkışında ayırabiliyoruz. Bu da asansör endüstrisi için kolaylık sağlamaktadır.